My jsme MAXION WHEELS CZECH

Udržujeme svět v pohybu.

Naše kola hýbou světem

Jsme hrdou součástí korporace Iochpe-Maxion, která má 15 poboček po celém světě a zaměstnává v nich více než 11.000 lidí. Po více než 100 let, od počátku automobilové dopravy naše mateřská společnost vyrábí vysoce kvalitní kola šitá přesně na míru zákazníků.

Na našich kolech z Maxion Wheels jezdí miliony vozů od nákladní přepravy až po armádní techniku. Od začátku vývoje vozidel našich zákazníků jsme součástí celku a vozidla osazujeme našimi ocelovými nebo hliníkovými koly. 

Naše ostravské závody vyrábí kola od roku 1930 a značku Maxion Wheels Czech hrdě neseme od roku 2015. V současné době ostravské závody zaměstnávají přes 750 zaměstnanců. Jistota stabilní práce, naplněná výrobní kapacita, perspektiva v podobě významných investic, snadná dopravní dostupnost, velmi dobré finanční ohodnocení a řada zaměstnaneckých benefitů – to vše nás řadí k významným průmyslovým zaměstnavatelům v regionu.

V Ostravě máme dva výrobní závody, Alukola, kde vyrábíme prémiová hliníková kola, a Autokola, kde má hlavní slovo ocel a výroba je zaměřená na tvářená ocelová kola. V areálu se nachází také administrativní budova, která zajištuje provozní potřeby obou závodů. 

Rozřazení Alukola

Alukola

Slévárna, obrobna, lakovna, kvalita, nástrojárna, logistika, opex, engineering, údržba.
rozřazení AUTOKOLA1

Autokola

Výroba PCW, Výroba FLW, Logistika, Kvalita, Opex, Engineering, Údržba. 
20181016_maxionwheels_JZ_6314

Shared Services

HR oddělení, Finance, Nákupní oddělení, IT, HSE, Prodejní oddělení.

Akce pro zaměstnance

Pro zaměstnance společnosti organizujeme řadu společných aktivit a příležitostí k setkávání i mimo pracovní prostředí, a to včetně rodinných příslušníků, kteří jsou na mnoha akcích vítáni. Mezi nejoblíbenější akce patří bezpochyby společenský ples, letní Family day, každoroční podzimní Setkání bývalých zaměstnanců (letos již 13. ročník), Mikuláš pro děti, Vánoční večírky, Den otevřených dveří pro rodiny zaměstnanců, Den bezpečnosti a kvality a další. 

Jsme sportovci tělem i duší a velkou tradici u nás mají rovněž sportovní utkání v ledním hokeji, badmintonu, bowlingu. Pro vášnivé turisty u nás máme organizované výlety do Beskyd, které pořádají sami zaměstnanci.

Firemní ples

Family day

Den zdraví, bezpečnosti a kvality

Mikuláš pro děti

Hokejové a jiné sportovní zápasy (zápasy Alu vs. Auto)

Maxion Cup – cyklo závody, máme svůj vlastní cyklistický tým

Účast na studentských a letních veletrzích a festivalech

Pravidelné setkávání bývalých zaměstnanců v penzi

NAŠE FIREMNÍ AKCE

JAK TO U NÁS VYPADÁ

Program trvalého zlepšování

Velmi si vážíme našich inovativních kolegů. Našim cílem je vyrábět nejpokročilejší a konkurenceschopná kola, která nastaví laťku pro celý trh. Víme, že je potřeba inovovat a neustále jít kupředu. Proto všem zaměstnancům dáváme prostor uplatnit jejich skvělé nápady, zlepšováky a inovace, za které je rádi oceníme finanční odměnou.

Mezi nejoblíbenější nástroje patří:

  • Kaizen – nápady pro trvalé zlepšování.
  • Natural work teams – v rámci výroby i administrativy pracujeme s konceptem přirozených týmů (NWT), které se snaží napříč odděleními a úseky řešit konkrétní výzvy či problémy, se kterými se setkávají při jejich každodenní práci. Jejich výsledky mají možnost prezentovat na lokálním, regionálním i celosvětovém kole MTA (Maxion team awards).
  • Skoronehody – iniciativa pro preventivní odstraňování případných nehod.
  • iForum – prostor pro kreativní inovátorské myšlenky, které řeší design, výrobní technologie a zlepšení našich kol. Ke všem nápadům se vyjadřuje korporátní vedení společnosti a podpoří zavedení nejlepších myšlenek do provozu, včetně finančního ocenění autora myšlenky.

Naše firma dlouhodobě využívá metod a principů průmyslového inženýrství (lean, automatizace, digitalizace, nové technologie, robotizace, snížení plýtvání) a investuje do dalšího rozvoje a zlepšení výrobních i administrativních oddělení.

CSR a dlouhodobá udržitelnost

Naše společnost má za cíl být dobrým partnerem regionu a lokální komunity jsou pro nás důležité. Podporujeme naše zaměstnance, snažíme se snížit environmentální zátěž a starat se o životní prostředí.

V roce 2019 jsme získali první místo v rámci ocenění hejtmana moravskoslezského kraje za společenskou odpovědnost a třetí místo v celorepublikovém kole soutěže udržitelné odpovědnosti.

Certifikace

ISO 16949, ISO 9001:2016, ISO 14 001, ISO 3834-2:2006, OHSAS 18 001:2008